INFORMACJE PRASOWE

Aktualne trendy, innowacyjne rozwiązania dla branży kosmetycznej oraz spotkania B2B w ramach Distributors Lounge

CosmeticBusiness Poland 2018: aktualne trendy, innowacyjne rozwiązania dla branży kosmetycznej oraz spotkania B2B w ramach Distributors Lounge

Na miesiąc przed rozpoczęciem trzeciej edycji targów CosmeticBusiness Poland znany jest już program konferencji towarzyszących targom. Oprócz wykładów i warsztatów na temat trendów na 2019 rok, odbędzie się konferencja PACKAGING [R]EVOLUTION oraz spotkania B2B w ramach Distributors Lounge.

Ponad 250 wystawców oraz reprezentowanych przez nich firm i marek zaprezentuje w dniach 26 i 27 września br. najnowszą ofertę produktów i usług dla produkcji kosmetyków oraz środków czystości i chemii gospodarstwa domowego. CosmeticBusiness Poland oraz odbywające się równocześnie targi HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference stanowią dla właścicieli marek i producentów kosmetyków istotne miejsce do nawiązywania osobistych kontaktów biznesowych z nowymi dostawcami oraz do umacniania relacji z dotychczasowymi partnerami. W tym roku prawie połowa wystawców pochodzi spoza Polski.

„Prezentowana podczas tegorocznych targów oferta - począwszy od projektu produktu, poprzez surowce, produkcję, aż po opakowania - to wiele nowości oraz innowacji dla przemysłu kosmetycznego. Natomiast możliwość udziału w towarzyszących targom wykładach i konferencjach to ogromne wsparcie dla osób decyzyjnych z działów rozwoju i marketingu, szukających nowych pomysłów i inspiracji przy tworzeniu innowacyjnych produktów", mówi Ivonne Simons, Dyrektor Targów CosmeticBusiness Poland.

Trendy 2019 - wykład i warsztaty

Pierwszego dnia targów o godz.11:00 odbędzie się wykład francuskiej firmy Carlin Creative Trend Bureau „2019 trend drivers - Strategic and creative cross-inspirations" prezentujący wpływ trendów w kolorystyce, motywach dekoracyjnych, modzie i stylu na rozwój nowych produktów kosmetycznych. Prelekcja ta stanowić będzie wprowadzenie do warsztatów, które odbywać się będą na stoisku firmy Carlin, a których premiera miała już miejsce podczas targów CosmeticBusiness w Monachium. Warsztaty pod hasłem: „Wpływ trendów na mój wybór kolorystyki: marka, opakowanie, produkt" będą okazją do wymiany poglądów między uczestnikami i ekspertami. Do udziału w nich zapraszamy na stoisko CB 910 w hali nr 4, w dniu 26 września w godz.: 12:00 - 13:00 i 15:00 - 16:00 oraz w dniu 27 września w godz.: 10:00 - 11:00 i 15:00 - 16:00. Udział w wykładzie i warsztatach jest bezpłatny.

Aktualności z zakresu surowców i formulacji

Naukowe oraz techniczne aspekty związane z surowcami oraz formulacją produktów kosmetycznych to zagadnienia, które omówione zostaną przez przedstawicieli akredytowanego laboratorium Mikrolab. W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną aktualne wymagania prawne dla produktów kosmetycznych w zakresie badań mi-krobiologicznych, a także takie tematy jak neutralizacja przeciwdrobnoustrojowych właściwości próbki produktu kosmetycznego, czystość mikrobiologiczna oraz Testy Konserwacji. Udział w prezentacji jest bezpłatny.

Polski producent kosmetyków na zlecenie, firma Passage, w swoim wykładzie: „Testy skuteczności konserwacji w oparciu o szczepy środowiskowe" przedstawi podsumowanie prowadzonych prac dotyczących oceny skuteczności układów konserwujących, stosowanych w kosmetykach w odniesieniu do rzeczywistych zagrożeń mikrobiologicznych. Obowiązująca norma zostawia margines swobody w doborze szczepów drobnoustrojów użytych do potwierdzenia skuteczności konserwacji produktów kosmetycznych. Czy powszechnie stosowane układy konserwujące są skuteczne w rekomendowanych przez dostawców stężeniach? Czy można zekonomizować użycie środków konserwujących? Odpowiedź znajdziecie Państwo w prezentacji. Udział w prezentacji jest bezpłatny.

W ramach HPCI CEE Scientific Conference (26.09.) oraz HPCI CEE Technical Seminars (26 i 27.09.), odwiedzający będą mieli okazję uzyskać informacje o trendach i innowacjach w branży. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych i detergentów będą miały możliwość wzięcia udziału w seminariach organizowanych przez Niemieckie Towarzystwo Kosmetologii Stosowanej (DGK) oraz przez Branżowy Związek Producentów Kosmetyków i Detergentów (IKW), udział w których jest odpłatny.


Opakowania przyszłości podczas PACKAGING (R)EVOLUTION

Drugiego dnia targów odbędzie się konferencja opakowaniowa PACKAGING (R)EVOLUTION, organizowana przez firmę Aniflex. Podczas krótkich, dwudziestominutowych prezentacji przedstawione zostaną trendy w projektowaniu i produkcji opakowań. Pierwsza część wykładów poświęcona będzie designowi opakowań oraz nowym technologiom ich uszlachetniania. Słuchacze będą mogli poznać nowości z zakresu farbiarskich efektów specjalnych, dekoracji opakowań szklanych, ale także rozwiązania dla etykiet samoprzylepnych. Cały cykl zamknięty zostanie wykładem poświęconym metodom nawiązywania współpracy z sieciami handlowymi. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowy program konferencji dostępny jest on-line:
http://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=202&pkid=240


Spotkania B2B z dystrybutorami

Właścicieli marek i producentów kosmetyków, poszukujących dystrybutorów w Eu-ropie, organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniach matchmakingowych w ramach nowej strefy Distributors Lounge, która swoją premierę miała podczas Co-smeticBusiness 2018 w Monachium. Spotkania odbywać się będą w dniu 26 i 27 września w godzinach 13:00 - 16:30. Rejestracja możliwa jest do 20 września on-line na stronie: http://pl.cosmetic-business.com/en/Programme/Matchmaking/. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.


Bezpłatny wstęp na targi i lista wystawców on-line

Wstęp na targi CosmeticBusiness Poland jest bezpłatny. Rejestracja odwiedzających odbywa się poprzez formularz on-line: http://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=199&pkid=229
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wystawców on-line: http://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=200


Targi CosmeticBusiness Poland
Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są co roku w czerwcu w Monachium. CosmeticBusiness Poland odbywające się równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, prezentują pełną ofertę dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogą tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Trzecia edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się w dniach 26 i 27 września 2018 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.
Kontakt dla prasy:
Christian Heinz
Rzecznik prasowy targów
CosmeticBusiness Poland
Leipziger Messe GmbH
tel.: +49 (0)341 / 678 6514
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
tel.: +48 22 414 44 73
e-mail: info@targilipskie.pl
CosmeticBusiness Poland: www.cosmetic-business.pl
CosmeticBusiness: www.cosmetic-business.com

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Ruszyła bezpłatna rejestracja on-line

Udana współpraca pomiędzy targami CosmeticBusiness Poland a HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference liczyć będzie w tym roku już cztery lata. W dniach od 25 do 26 września br. na terenie EXPO XXI w Warszawie producenci i właściciele marek będą mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z najnowszą......