INFORMACJE PRASOWE

Druga edycja targów CosmeticBusiness Poland

 


Trwają przygotowania do tegorocznej edycji jedynej w Polsce imprezy targowej dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego. 

Druga edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się w dniach 27 i 28 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Podczas targów CosmeticBusiness Poland organizowanych wspólnie z targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference zaprezentowana zostanie najnowsza oferta dla produkcji kosmetyków oraz detergentów, a także inspirujące rozwiązania dla produktów przyszłości. W tym roku swoją ofertę przedstawi wielu nowych wystawców. Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program konferencji, a także organizowana po raz pierwszy giełda kooperacyjna (spotkania B2B) dla branży kosmetycznej i detergentowej.  

„Targi CosmeticBusiness Poland stworzyły na polskim rynku kosmetycznym nowe, istotne dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego miejsce spotkania. Ich pierwsza edycja, która odbyła się w 2016 roku, okazała się dużym sukcesem. Pozytywne przyjęcie jej przez wystawców i odwiedzających potwierdza fakt, jak bardzo taka platforma była potrzebna na polskim rynku. Jesteśmy pewni, że również w tym roku impreza spełni oczekiwania biorących w niej udział specjalistów z branży", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Targów Lipskich GmbH - właściciela marki CosmeticBusiness.

Tegoroczna impreza po raz kolejny wspierana jest przez polskie związki branżowe, tj. przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego oraz Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Dyrektor Zarządzający Targów Lipskich GmbH, Markus Geisenberger dodaje: „cieszy nas bardzo, że nasza impreza wspierana jest przez polskie związki branżowe, oznacza to bowiem, że naszym wspólnym celem jest dążenie do tego, aby targi CosmeticBusiness Poland stały się dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego najważniejszą na polskim rynku platformą do nawiązywania kontaktów biznesowych i zawierania nowych kontraktów handlowych."  

Przedstawiciele branży kosmetycznej spotykają się w Warszawie

Podczas targów CosmeticBusiness Poland, organizowanych wspólnie z targami HPCI, prezentowana jest kompleksowa oferta z zakresu: surowców, produkcji, opakowań i usług dla producentów kosmetyków i detergentów.

Wielu wystawców, którzy brali udział w premierowej edycji targów, również w tym roku przedstawi swoją ofertę. Z Polski m.in. zaprezentuje się firma Polipack, producent opakowań czy Aniflex, drukarnia specjalizująca się w produkcji etykiet. Producent opakowań - firma Interplast również i w tym roku czeka na swoich klientów na targach CosmeticBusiness Poland. Swoje usługi zaprezentują też firmy: Mikrolab oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.Ponownie swoją ofertę zaprezentują także niemieckie firmy, m.in. RUSI Cosmetic, producent personalizowanych opakowań i systemów do aplikacji kosmetyków dekoracyjnych, Ballerstaedt, producent aluminiowych platynek i urządzeń zgrzewających, czy firma Gramß produkująca zakrętki. Po raz kolejny jako wystawca pojawi się również firma Cosmitaly z Włoch, producent na zlecenie maseczek kosmetycznych.

Interesująca oferta nowych wystawców

Wśród tegorocznych wystawców warszawskiej imprezy będzie można zobaczyć wiele nowych firm. Odwiedzający będą mogli po raz pierwszy zapoznać się m.in. z ofertą fancuskiej firmy Maqpro, producenta na zlecenie profesjonalnych kosmetyków do makijażu. Maqpro w swojej bogatej ofercie posiada klasyczne kosmetyki kolorowe oraz szeroki wachlarz produktów do charakteryzacji, wykorzystywanych przez profesjonalistów branży filmowej i teatralnej.

Do grona nowych wystawców należy również niemiecka firma Hopf Packaging, oferująca słoiki, butelki i nakrętki między innymi dla branży kosmetycznej. Firma Coster Tecnologie Speciali z Niemiec przedstawi opakowania aerozolowe, a także innowacyjne rozwiązania związane z napełnianiem aerozoli oraz maszyny dedykowane temu rodzajowi opakowań. Z najnowszą ofertą zaprezentuje się także firma Cosfinity Cosmetic Packaging z Chin, produkująca opakowania oraz wiodący polski producent opakowań PET, firma Masterchem.

Szczegółowe informacje na temat wystawców dostępne będą od 21 czerwca w zakładce „Katalog wystawców 2017" na stronie: www.cosmetic-business.pl.

Bogaty program konferencji 

Targom CosmeticBusiness Poland towarzyszyć będzie cykl konferencji i wykładów poświęcony tematom istotnym dla branży kosmetycznej i detergentowej. W ramach forum zlokalizowanego w hali wystawienniczej pierwszego dnia targów odbędą się wystąpienia wybranych wystawców. Drugiego dnia w tym samym miejscu odbędzie się organizowane przez firmę Aniflex „Forum Druku Cyfrowego", podczas którego przedstawione zostaną aktualne trendy w kreacji, personalizacji i produkcji etykiet i opakowań z wykorzystaniem technologii druku cyfrowego. Wśród prelegentów pojawi się m.in. przedstawiciel jednej z czołowych agencji brandingowych w Polsce. firmy biorące udział w forum będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji dotyczącej własnej marki.
Na FDC zostaną ponadto zaprezentowane unikalne formy uszlachetniania druku oraz surowce do produkcji etykiet samoprzylepnych dedykowane branży kosmetycznej. Nie zabraknie inspirujących przykładów personalizacji produktów kosmetycznych. Wkrótce opublikowany zostanie szczegółowy plan wystąpień.

 

Specjaliści ds. rozwoju produktu będą mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji „7th HPCI CEE Scientific Conference", która swoją tematyką obejmie naukowe i techniczne aspekty oraz regulacje prawne z zakresu produkcji detergentów i kosmetyków pielęgnacyjnych. Natomiast podczas seminarium „HPCI CEE Technical Seminars" wybrani wystawcy zaprezentują stosowane w ich zakładach technologie i procesy wdrożone do rozwoju produktu.

Nowość: premiera spotkań B2B na CosmeticBusiness Poland

Targom CosmeticBusiness Poland po raz pierwszy towarzyszyć będzie międzynarodowa giełda kooperacyjna (spotkania B2B) dla branży kosmetycznej i detergentowej. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Transferu Technologii jako partner międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network (EEN) we współpracy z innymi ośrodkami EEN w kraju i za granicą. Udział w spotkaniach B2B mogą wziąć firmy z sektora kosmetycznego i detergentowego zainteresowane nawiązaniem międzynarodowej współpracy. Spotkania odbywać się będą w dniu 27 września, w dwóch modułach: spotkania między dostawcami dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego a producentami kosmetyków i detergentów oraz spotkania producentów kosmetyków i detergentów z potencjalnymi dystrybutorami.

 

Udział w giełdzie jest bezpłatny. Szczegółowych informacji na temat giełdy udziela pani Anna Pytel, przedstawiciel organizatora: anna.pytel@pwr.edu.pl.

Bezpłatne bilety wstępu na targi

 

Wstęp na targi jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji on-line na stronie: www.cosmetic-business.pl w zakładce Odwiedzający / Bilety i godziny otwarcia. Rejestracja możliwa będzie od dnia 21 czerwca.

 

Targi CosmeticBusiness Poland


Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są co roku w czerwcu w Monachium. Premiera targów CosmeticBusiness Poland odbyła się we wrześniu 2016 roku w Warszawie równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference. Wspólny termin obu imprez pozwolił na stworzenie profesjonalnej platformy, na której zaprezentowana została pełna oferta dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogli tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Druga edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się od 27 do 28 września 2017 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.

 

Targi Lipskie (Leipziger Messe)

 

Targi Lipskie należą do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech i do pięćdziesięciu największych ośrodków na całym świecie. Do całej grupy Targów Lipskich należy pięć spółek córek oraz Lipskie Centrum Kongresowe CCL. Tak skonstruowana grupa wyróżnia się wysokimi kompetencjami targowymi i stanowi przykład profesjonalnej organizacji nowoczesnych imprez wystawienniczych, kongresów i eventów. Dzięki tak szerokiej i różnorodnej ofercie, Targi Lipskie otrzymały w roku 2016 po raz kolejny tytuł najlepszego usługodawcy z branży targowej, w największym rankingu jaki miał miejsce w tym roku w Niemczech. Rocznie w Lipsku odbywa się około 40 imprez wystawienniczych, prawie 100 kongresów oraz wiele eventów i wydarzeń okołobiznesowych. Targi odwiedzane są przez ponad 1,2 miliona osób z całego świata, a liczba wystawców przekracza 10 000 przedsiębiorstw. Wybudowane w 1996 roku Nowe Tereny Targowe zachwycają architekturą ze szkła i stali, a swoim wystawcom i odwiedzającym oferują wysoką funkcjonalność oraz idealne rozwiązania komunikacyjne. Łączna powierzchnia pięciu hal wystawienniczych oraz centralnie położonej Hali Szklanej wynosi 111 900 m², a dodatkowa powierzchnia terenów zewnętrznych to 70 000 m². Do całego kompleksu należy także jedno z najnowocześniejszych w Europie centrum kongresowe Congress Center Leipzig. W 2017 roku świętują setne urodziny swojego znaku firmowego - podwójnego M. Jest to najstarszy na świecie znak firmowy organizatora targów, przypominający o targach wzorcowych (Muster Messe), które rozwinęły się w Lipsku i do dnia dzisiejszego stanowią podstawę istoty targów.

Kontakt dla prasy:
Christian Heinz
Rzecznik prasowy targów
CosmeticBusiness Poland
Leipziger Messe GmbH
Telefon: +49 (0)341 / 678 6514
E-Mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
Telefon: +48 22 414 44 73
info@targilipskie.pl

CosmeticBusiness Poland w internecie: www.cosmetic-business.pl
CosmeticBusiness w internecie: www.cosmetic-business.com

 

 


+ Najnowsza informacja prasowa +

Ruszyła bezpłatna rejestracja on-line

Udana współpraca pomiędzy targami CosmeticBusiness Poland a HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference liczyć będzie w tym roku już cztery lata. W dniach od 25 do 26 września br. na terenie EXPO XXI w Warszawie producenci i właściciele marek będą mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z najnowszą......