INFORMACJE PRASOWE

Pozytywne nastroje przed premierą CosmeticBusiness Poland


CosmeticBusiness Poland

Branżowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego
Warszawa, 28 - 29 września 2016


Pozytywne nastroje przed premierą CosmeticBusiness Poland


Nowe targi dla branży zaprezentują kompleksową ofertę dla producentów kosmetyków 
i detergentów
Na dynamicznie rozwijającym się rynku kosmetycznym w Polsce powstaje nowa impreza targowa - Branżowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland. Ich premierowa edycja odbędzie się już w tym roku w dniach od 28 do 29 września na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Targi CosmeticBusiness Poland organizowane są wspólnie z targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, które odbywają się w Polsce już od 2008 roku. Obie imprezy będą miejscem prezentacji pełnej oferty produktów i usług dla branży kosmetycznej 
i detergentów. Organizatorzy spodziewają się około 170 wystawców, którzy przedstawią swoje najnowsze produkty i usługi dla branży. Firmy zainteresowane odwiedzeniem targów CosmeticBusiness Poland mogą już dziś dokonać bezpłatnej rejestracji online. Partnerami wspierającymi targi są dwie najważniejsze polskie organizacje - Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego oraz Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

„Informacja o organizacji pierwszej w Polsce imprezy dla całej branży kosmetycznej odbierana jest przez przedstawicieli tej gałęzi przemysłu bardzo pozytywnie", mówi Dyrektor CosmeticBusiness Poland, pani Ivonne Simons. „Premiera nowej imprezy zapowiada się więc bardzo obiecująco", dodaje. Nowości produktowe i usługi dla branży kosmetycznej i detergentowej zaprezentuje około 170 wystawców.„Producenci i przedstawiciele marek własnych znajdą tutaj kompleksową ofertę dla produkcji kosmetyków oraz chemii gospodarstwa domowego - od projektowania, poprzez produkcję, aż po opakowania. Prezentowane podczas targów innowacyjne pomysły dotyczące produktów i usług będą mogły zostać wykorzystane w procesach decyzyjnych związanych z kreacją produktów."


Bogata oferta wystawców z całego świata
Zakres tematyczny targów CosmeticBusiness Poland oraz odbywających się równolegle z nimi HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference obejmuje cztery najważniejsze sektory branży: surowce, produkcja, opakowania oraz usługi. W ofercie wystawców znajdą się również rozwiązania z zakresu etykietowania i znakowania oraz maszyny do produkcji, napełniania i pakowania kosmetyków.

W ramach targów HPCI odwiedzający będą mieli szansę zapoznać się z szeroką ofertą dotyczącą surowców, która prezentowana będzie m.in. przez takie międzynarodowe firmy jak: Active Concepts z Włoch, Ashland z USA, Greentech z Francji, IMCD z Polski oraz Evonik z Niemiec. Na targach CosmeticBusiness Poland natomiast przedstawiona zostanie szeroka paleta usług produkcyjnych, od produkcji kontraktowej po private label. Obecne będą m.in. włoska firma Cosmitaly, produkująca maseczki do twarzy i ciała, polski producent Mikrolab oraz francuska firma Coptis specjalizująca się w usługach związanych z zachowaniem jakości produktów.

Odwiedzający warszawską imprezę będą mogli również liczyć na bogatą ofertę firm produkujących opakowania i świadczących usługi z nimi związane. W tym temacie zaprezentuje się m.in. polski zakład produkcyjny niemieckiej firmy Lifocolor, specjalizującej się w produkcji koncentratów barwiących (masterbatchy) oraz oferującej pełny serwis w zakresie seryjnej produkcji termoplastycznych tworzyw sztucznych. W gronie wystawców znajdują się także firmy RUSI Cosmetic - niemiecki producent opakowań dla kosmetyków kolorowych oraz polska firma Kaj Plastic. Istotnym tematem będą również zamknięcia do opakowań - prezentowane m.in. przez firmę Zalesi z Republiki Czeskiej oraz firmę Gramß, a także dysplay'e i prezentery oferowane m.in. przez polską firmę Marc Kolor.

Szczegółowe informacje dotyczące wystawców znajdują się w katalogu wystawców, dostępnym na naszej stronie internetowej pod adresem: www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=200

Wsparcie polskich organizacji i rozpoczęcie rejestracji odwiedzających
Oprócz znanych na całym świecie targów HPCI, CosmeticBusiness Poland zyskało wsparcie najważniejszych w kraju organizacji branżowych - Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Oba te zrzeszenia wspierają organizatorów targów oraz współpracują przy opracowywaniu programu ramowego targów.

Już teraz zapraszamy odwiedzających do rejestracji online uprawniającej do odebrania bezpłatnej karty wstępu na: www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=199&pkid=229

Targi CosmeticBusiness Poland
CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są co roku w czerwcu w Monachium. Ich premiera odbędzie się w Warszawie równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference. Wspólny termin obu imprez pozwoli na stworzenie profesjonalnej platformy, na której prezentowana będzie pełna oferta dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci znajdą tu rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Pierwsza edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się w dniach od 28 do 29 września 2016 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Targi Lipskie (Leipziger Messe)
Targi Lipskie należą do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech i do pięćdziesięciu największych ośrodków na całym świecie. Dzięki swojej bogatej tradycji oraz związanemu z nią długoletniemu doświadczeniu Targi Lipskie wypracowały sobie prawdziwie światową renomę. W 2015 roku obchodziły one swój 850-letni jubileusz. Targi Lipskie są organizatorem imprez targowych w Lipsku oraz w innych miastach w Niemczech i na całym świecie. Do całej grupy Targów Lipskich należy pięć spółek córek oraz Lipskie Centrum Kongresowe CCL. Tak skonstruowana grupa wyróżnia się wysokimi kompetencjami targowymi i stanowi przykład profesjonalnej organizacji nowoczesnych imprez wystawienniczych, kongresów i eventów. Dzięki tak szerokiej i różnorodnej ofercie Targi Lipskie otrzymały w roku 2015 po raz kolejny tytuł najlepszego usługodawcy z branży targowej, w największym rankingu przeprowadzonym w 2015 roku w Niemczech. Rocznie w Lipsku odbywa się około 40 imprez wystawienniczych, prawie 100 kongresów oraz wiele eventów i wydarzeń około biznesowych. Targi odwiedzane są przez około 1,2 miliona osób z całego świata, a liczba wystawców przekracza 10.000 przedsiębiorstw. Wybudowane w 1996 roku Nowe Tereny Targowe zachwycają architekturą ze szkła i stali, a swoim wystawcom i odwiedzającym oferują wysoką funkcjonalność oraz idealne rozwiązania komunikacyjne. Łączna powierzchnia pięciu hal wystawienniczych oraz centralnie położonej Hali Szklanej wynosi 111.300 m², a dodatkowa powierzchnia terenów zewnętrznych to 70.000 m². Do całego kompleksu należy także jedno z najnowocześniejszych w Europie centrum kongresowe Congress Center Leipzig.

Kontakt dla prasy:
Christian Heinz
Rzecznik targów
CosmeticBusiness Poland
Leipziger Messe GmbH
Telefon: +49 (0)341 / 678 6514
E-Mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
Telefon: +48 (0)22 414 44 73
info@targilipskie.pl

CosmeticBusiness Poland w Internecie: www.cosmetic-business.pl
CosmeticBusiness w Internecie: www.cosmetic-business.com

Targi Lipskie w Internecie: www.targilipskie.pl
Leipziger Messe w Internecie www.leipziger-messe.de


+ Najnowsza informacja prasowa +

Ruszyła bezpłatna rejestracja on-line

Udana współpraca pomiędzy targami CosmeticBusiness Poland a HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference liczyć będzie w tym roku już cztery lata. W dniach od 25 do 26 września br. na terenie EXPO XXI w Warszawie producenci i właściciele marek będą mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z najnowszą......